Miriam- Adwent 2017

5 zapowiedzi wprowadzających

  1. Przygotuj miejsce

Pomyśl, w którym miejscu swojego pokoju możesz urządzić przestrzeń, by codziennie spotykać się z Miriam. Może już masz taki kącik, zobacz, czy nie trzeba w nim czegoś zmienić.  Jeśli jeszcze nie masz takiej przestrzeni, to uprzątnij biurko albo zwolnij jedną półkę na szafce (tylko na czas Adwentu chyba da się zrobić, co?), a może wstaw osobny stoliczek do pokoju?  Ważne, by było to miejsce, w którym możesz stanąć, klęknąć albo usiąść i gdzie wygodnie spędzisz pięć minut na modlitwie.

  1. Zaproś Miriam

Miejsce gotowe, teraz zaproś Miriam! Jeśli masz w domu Jej obraz, ikonę albo figurę- umieść w wybranym wczoraj miejscu. Nie zapomnij przetrzeć z kurzu, ładna serwetka też nie zaszkodzi, jeśli umieścisz ją na blacie. Wizerunek będzie codziennie skupiał Twoją uwagę podczas modlitwy. Pomyśl, że nie jest to tylko postawienie jakiegoś przedmiotu, ale naprawdę zaproś Miriam, by Ci towarzyszyła i przeprowadziła przez ten Adwent.

  1. Zapal światło

Jezus począł się w łonie Miriam dlatego, że zacienił Ją Duch Święty. Tobie też potrzebny jest Duch Święty, by Jezus mógł zacząć z Tobą nowe życie. Widocznym znakiem obecności Ducha Świętego w Twoim codziennym spotkaniu z Miriam niech będzie świeczka, którą dziś umieścisz w swoim modlitewnym miejscu. Postaraj się, by nie był to byle jaki kawałek świecy znaleziony w piwnicy, ale ładna, nowa świeca, w Twoim ulubionym kolorze, jak chcesz, to nawet pachnąca. Warto też obok zostawić zapałki, żeby codziennie ich nie szukać.

  1. Miej plan

Każde ważne spotkanie powinno mieć swój plan i zapowiedziany temat- wtedy łatwiej się przygotować. Adwentowe spotkania z Miriam też mają taki plan. Są na nim umieszczone 22 tytuły, słowa, którymi możemy opisać Miriam. Każdego dnia rozważ jedno z nich. Zdjęcie z planem widzisz poniżej, zapisz je w telefonie albo wydrukuj na kartce i również umieść w modlitewnym miejscu.

  1. Zadbaj o czas

Pięć minut to wydaje się niewiele, tym bardziej pilnuj każdej sekundy, by nic nie stracić ze spotkania z Miriam! Zanim zaczniesz modlitwę- zapal świecę i poproś Ducha Świętego o prowadzenie. Zerknij na plan, przypomnij sobie temat spotkania. Ustaw w telefonie budzik, tak, aby wiedzieć, kiedy minie pięć minut. Nie trzeba oczywiście przerywać modlitwy po pięciu minutach- chodzi o to, by nie była krótsza. Można używać każdego zegarka, aby jednak nie rozpraszać się ciągłym zerkaniem na niego, warto ustawić sygnał dźwiękowy.

Zapowiedź ogólna

Chcę Ci zaproponować piękne przeżycie Adwentu, w bliskości Miriam, czekając z Nią na Jezusa. Sposób jest bardzo prosty- spotykaj się z Nią codziennie, przez pięć minut. Naprawdę, tylko pięć minut! (można sobie ustawić dzwonek w telefonie, żeby dał znać, kiedy czas minie- co nie oznacza, że trzeba przerywać spotkanie- ważne, by nie trwało krócej jak pięć minut). Aby łatwiej było się skupić, wpatruj się w figurę Niepokalanej albo w Twój ulubiony Jej wizerunek. Każdego dnia zapraszam do poznania Miriam od innej strony, do zastanowienia się nad jakąś Jej cechą. W tym roku Adwent to zaledwie 22 dni, więc tylko tyle cech Miriam obejmuje niniejsza propozycja. Oczywiście, nie wyczerpuje to bogactwa Maryi, a może stanie się inspiracją do stworzenia własnej, dłuższej listy? Cztery niedziele Adwentu zapraszają do spotkania Miriam jako Kobiety, Dziewicy, Oblubienicy i Matki. Warto mieć w pamięci te aspekty i pod tym kątem rozważać cechy podane na każdy dzień w następującym tygodniu. Spróbuj te codzienne pięć minut spędzić myśląc tylko o Miriam, radując się Jej bogactwem, tym, że jest pełna łaski, pełna tej szczególnej cechy, którą rozważasz danego dnia. Uwielbiaj Boga, że Ją tak cudownie stworzył, a Tobie dał za Matkę. Myśląc tylko o Maryi zauważysz, że Ona nieustannie będzie kierować Cię do Jezusa, przygotowując na spotkanie z Nim. To właśnie będzie spełnienie Adwentu- 25 grudnia będziemy obchodzić narodzenie Boga, a poprzedzające je 22 dni bliskości z Maryją niech uzdolnią do przyjęcia Go tak, jak Ona. Pięknego czasu oczekiwania!

2017-11-19T21:56:00+00:00
DMN

FREE
VIEW