Drodzy, patrzcie ile dobra wokół
Kilku DMN-owiczów zawitało też w Żdżarach !
Zapraszamy wszystkich do tej akcji !

Wieczorem 10 października zaczęliśmy Dzień Ewangelizatora hasłem : „ MOC kerygmatu w NIEMOCY”. W drodze do miejsca naszego spotkania – przepięknych Żdżar pojawiały się w nas wątpliwości : „Nie nadaję się…” Ktoś inny mówił: „Jeśli będę się uśmiechał, to może nie będzie tak źle ?”
Tego dnia rozpoczęliśmy wspólną modlitwą, oddając ten czas Panu Bogu i prosząc Ducha Świętego o zawiązanie wśród nas wspólnoty. Podczas wieczornej Adoracji czuwaliśmy przy Panu zawierzając mu nasze lęki, słabości, by właśnie dzięki nim mógł w nas działać.
Potem udaliśmy do kawiarenki, gdzie uczestnicy tegorocznej akcji nad Jeziorem Białym dzielili się swoimi wrażeniami z ewangelizacji. Duch Święty działał wśród nas! Czemu ? Tuż po opowiedzeniu ciekawych zdarzeń, poruszyliśmy tematy, które są coraz rzadziej podejmowane w naszej codzienności. Otwierając się na siebie, mówiliśmy o naszych doświadczeniach.
Następnego dnia dowiadywaliśmy coraz to więcej o tym, jak mówić o Nim drugiemu człowiekowi. Otóż, by przekazać Boga drugiemu człowiekowi potrzeba umiejętności KOCHANIA. To właśnie MIŁOŚĆ pozwala nam głosić Radosną Nowinę tym, w których dostrzeżemy samego Pana Jezusa. „Są dwa sposoby ewangelizacji SŁOWEM BOŻYM i naszym ŚWIADECTWEM wiary.” – powiedział ks. Piotr. Ewangelizacji uczymy się właśnie ewangelizując. Dostaliśmy zatem zadanie, które wypełniliśmy podzieleni na czteroosobowe grupy. Polegało one na wypowiedzeniu w grupach naszych doświadczeń BOŻEJ MIŁOŚCI.
Podczas Eucharystii wybrzmiały słowa piosenki : „ Nasz Bóg jest WIELKI, nasz Bóg jest SILNY. Boże, nikt inny nie równa się Tobie…” Przypominają one, że nawet, gdy my już nie mamy siły, to z BOGIEM wszystko staje się możliwe.
W naszej pamięci utkwiły też słowa ks. Mateusza: „ Dobry ewangelizator to ten, który nie ma nic. Bo właśnie ten, kto stracił wszystko najpiękniej może świadczyć o Bogu. Może i przegrał to, co ziemskie, ale zyskał to, co czeka już u Najwyższego.”
Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólną Koronką do Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie każdy z nas mógł wypowiedzieć to, co dotknęło naszych serc, a także jakie mamy nadzieje na kolejne ewangelizacje !Kochani, kolejne Dni Ewangelizatorów są już zaplanowane przez Niego … Więc bądźcie czujni na wypływające informacje do sieci, by móc razem z Nami przygotowywać się do spotkania z ludźmi w Okunince!
2017-06-02T17:13:47+00:00
DMN

FREE
VIEW